Výlety

Okrem účasti na FRAGARIA CUP Vám ponúkame aj Prešovský samosprávny kraj s  jeho  historickými pamätihodnosťami a nádhernou prírodou.

Pieninský Národný Park , Ľubovniansky hrad

Pieniny – najmenší Národný park na Slovensku - patria k najkrajším prírodným oblastiam v Strednej Európe, s nádhernou nedotknutou hornatou krajinou. Nezabudnuteľným zážitkom je rafting-splav na pltiach po rieke Dunajec, ktorá tvorí hranicu medzi Slovenskom a Poľskom. Splav vedie z Červeného kláštora 9 km po rieke Dunajec, až do goralskej dediny Lesnica.

Ľubovniansky hrad – kamenný hrad je postavený vo vápencovom horskom pásme, vo výške 711 m.n.m. nad mestom Stará Ľubovňa. Prvá historická zmienka o hrade je z roku 1311. Nachádza sa  tu aj skanzen ľudovej architektúry s predmetmi z oblasti Spiša a počas leta aj stredoveký vojenský tábor.

 

Tatralandia Liptovský Mikuláš

Tatralandia Holiday Resort – najväčší vodný zábavný park na Slovensku, v Čechách a Poľsku, ktorého súčasťou je Aquapark Tatralandia, situovaný v regióne Liptov. Aquapark ponúka 14 bazénov s morskou, termálnou aj čírou vodou a viac ako 2 km vodných šmýkačiek. Môžete vyskúšať 26 vodných šmýkačiek – 20 letných a 6 celoročných. Ak chcete skúsiť veľkú jazdu, nezabudnite vyskúšať Tornádo – najdlhší raftovací tobogán  v Európe -  101 m dlhý  raftovací tobogán s vodným vírom, ako aj Boomerang Raft Rang - najväčšiu raftovaciu ramu na Slovensku a v Poľsku a Free Fall – najstrmší tobogán na Slovensku.

Tropical Paradise sa nesie v znamení tropického raja. Prejdete popred repliky typických starých stavieb z Afriky a koloniálneho sveta, vystupujúcich z džungle. Chodník vedie k vraku lode, ktorá stroskotala na skalnom útese, teplota vody a vzduchu tu neklesne pod 30°C.

 

Spišský hrad a mesto Levoča

Spišský hrad - jeden z najväčších hradných komplexov v Strednej Európe. Výstavba hradu sa začala na prelome 11. a 12. storočia . V decembri 1993 bol hrad zapísaný do zoznamu Svetového dedičstva UNESCO. V lete sa na nádvorí hradu konajú ukážky stredovekých hier.

Mesto Levoča so zachovanými  mestskými hradbami je  obrovským historickým  pokladom z obdobia stredoveku. Chrám Svätého Jakuba bol vybudovaný v 14.storočí a jeho drevený gotický oltár, ktorý  vyrobil majster Pavel z Levoče v 16 storočí, je najvyšší na svete.

 

 

Košice

druhé najväčšie mesto Slovenska, mesto kultúry v roku 2013 s letiskom medzinárodného významu. Historické centrum s nádhernou katedrálou Svätej Alžbety je najväčšou pamiatkovou rezerváciou na Slovensku. Nachádza sa tu zoologická záhrada a botanická záhrada s najväčšou zbierkou kaktusov v Európe.  

 

Vysoké Tatry

najkrajšie hory  Slovenska s najvyšším Gerlachovským štítom /2655 m/ a národnými parkami.

Pozoruhodné jaskyne, fantastické vodopády, horské jazerá ľadovcového pôvodu nazývané plesá sú veľkolepým prírodným fenoménom. Štrbské pleso je top turistickou destináciou, na plese si môžete zaveslovať na člnkoch.

Odporúčame výstup na Skalnaté pleso, Lomnický štít a návštevu Belianskej jaskyne.

 

Aquacity Poprad

AQUAPARK AquaCity Poprad – vodný svet pod Vysokými Tatrami zahŕňa:

  • 13 vonkajších a vnútorných termálnych a relaxačných bazénov
  • 350 vodných atrakcií ( masážne trysky, vírivky, perličky, vodné hríby)
  • 3 vonkajšie termálne bazény ( 28°- 38°C )s vírivkami a vodnými atrakciami ( plavecký, sedací a relaxačný)
  • vnútorné relaxačné bazény Blue Sapphire s chromoterapiou a večernou 3D Laser show
  • vnútorné luxusné bazény Blue Diamond s nápojovými barmi
  • detský bazén Treasure Island – Ostrov pokladov (bazén so slanou vodou, stroskotanou loďou, šmýkačkami a atrakciami, vírivka pre dospelých, terárium s leguánmi
  • 50m plavecký bazén a parná sauna

Ceny vyššie uvedených výletov Vám na požiadanie zašleme v závislosti od počtu účastníkov, požadovanej kategórie ubytovania /internát, penzión, hotel/ a spôsobu dopravy /vlastný bus alebo je nutné bus doobjednať/ .

Zlá Diera je výnimočná práve veľmi citlivým spôsobom sprístupnenia, pri ktorom návštevník s prilbou na hlave prechádza so sprievodcom tajuplné podzemie. Jaskyňa nie je elektricky osvetlená, preto si návštevníci svietia tradičnými jaskyniarskymi karbidkami, prípadne môžu použiť vlastné svetlo.

Základná trasa trvá približne 40 minút. Je fyzicky nenáročná, vhodná aj pre malé deti. Nutná je pevná obuv a teplejší odev (v jaskyni je 7 stupňov). Nachádza sa pri obci Lipovce, okr. Prešov.